Načítání…

Od prázdného bytu k útulnému domovu

Při zařizování nové domácnosti jsou velké kusy nábytku stěžejní, od nich byste měli začít a svůj výběr dobře zvážit. Jakmile už máte vyřešené postele, šatní skříně a pohovku, můžete zaměřit svou pozornost na drobnější vybavení, jako jsou různé skřínky, poličky či konferenční stolky.
obrazy u dveří.jpg

Nepodceňujte nákup doplňků

Doplňky jsou právě to, co dělá domov domovem. Někdo by mohl namítnout, že takové maličkosti nejsou nezbytné, což je možná pravda, ale vašemu interiéru dodají šmrnc. Pokud víte, kde je chytře nakoupit, nemusejí představovat zásadnější finanční potíž. Mějte na paměti, že i na maličkostech záleží, což platí nejen o bytových doplňcích.

Jaké doplňky?

Co se týká výběru, můžete se nechat inspirovat fotografiemi v časopisech o bydlení, v katalozích nebo na internetu. Snažte se to nepřehnat s množstvím, přeci jen méně je někdy více. Přesto se nebojte i méně obvyklých kombinací (barev či stylů), ať je váš byt stejně originální, jako jste vy sami.

Začít můžete u bytového textilu, tedy u povlaků na polštáře, záclon, ubrusů či přehozů. Podívejte se na bleším trhu či ve starožitnictví po nějakých zachovalých poličkách, retro zrcadlech se zajímavými rámy nebo po obrazech. Dodejte interiéru světlo designovými lampičkami či svítícím LED řetězem.

Útulnost vašemu příbytku dodají fotky, kterými zaplníte prázdné stěny. Okamžiky, které si chcete pamatovat, tak budete mít stále na očích.
křeslo a váza u komody.jpg

Co další drobnosti?

Jako další bytové dekorace zvolte například svíčky nebo drobné sošky a stojánky, záleží na vašem osobním vkusu. Využijte i možnosti výběru zásuvek a vypínačů a zvolte takové, které se vám líbí nejvíce a do interiéru se nejlépe hodí. Originální květináče a pokojové rostliny nejen vypadají hezky, ale mít je doma přináší i spoustu výhod, mimo jiné mají zklidňující a harmonizující účinky.